ANA SAYFA
KARE KARALA YARDIM

Kare karalama 20*20 bir matrixte satır ve sütunlarda karalanmış olan kareleri bulmaya dayanmaktadır. Satır ve sütunların başında verilen sayılar o satır veya sütunda yanyana olan karalanmış kare sayısını verir.

Bir satır başında 4 ve 9 sayıları var ise bu satırda 4 ve 9 tane birleşik olan toplam 13 karenin karalamak gerektini gösterir. Eğer sayı yok ise hepsi boş demektir. Karalama rengimiz Kırmızıdır.

Matrixteki karelerimiz başlangıçta sarıdır. Sarı rengi şüpheli manasına kullanabilirsiniz. Her satır ve sütun başlangıcında "Ş"harfi bulunmaktadır. Bu harfe tıkladığınızda o satır veya sütunun kırmızı hariç tüm kareleri sarıya dönüşür.

Siyah renk ise o karenin boş oyduğunu belirtmek için kullanılır. Her satır ve sütunda bulunan "B" harfine tıkladığınızda kırmızı renkli hariç tüm kareler siyaha dönüşecektir. Ayrıca resmi yanlış gönderseniz bile kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

YENİLİKLER:Yeni eklenen "İ" harfine bastığınızda o satır veya sütundaki hücrelerin hepsi kırmızıya boyanır. Çok karalı satır ve sütunlarda kullanabilirsiniz.

Bir kareyi karalamak istediğinizde o karenin üzerine bir kez tıklamanız yeterli olacaktır. Eğer yanlış karaladığınızı farkederseniz kareye tekrar tıklayın. Kare sırasıyla siyah ve sarı rengi alacaktır.

Karalamanın doğru olduğuna eminseniz Gönder butonuna tıklayın. Karalama kontrol edilecek, Altta bulunan çerçevede; hatalı ise hata olduğu bildirilecek, doğru ise isim ekleme sayfası çıkacaktır. Daha önce doğru bir karalama yapmış ve isminizi kaydetmiş iseniz listeden isminizi seçip Kaydet'e basabilirsiniz. İlk resminiz ise isminizi yazın ve listeye isminizi ekleyin.

Kolay gelsin

Bil-Bul